Чому виникають міфи? Напевне, тому, що не всі події та явища можна пояснити і зрозуміти їх сутність. Навколо професії логопеда теж немало суджень, які потребують роз’яснень. Візьмемо для прикладу одне з них: якщо мами уважні, залучені, відповідальні, вони можуть самотужки впоратись з мовленнєвими порушеннями своїх дітей, тим більше, що немає жодних проблем з доступом до будь-якої інформації. Так, в ютуб безліч відео роликів з демонстрацією прийомів, вправ, ігор з постановки звуків, викликання та розвитку мовлення. Є навіть готові заняття з послідовно викладеним матеріалом. І це добре! Вірю, що поставити звук при дислалії, не обтяженій грубими порушеннями фонематичних процесів, будови зубо - щелепної системи, тонусу м’язів артикуляційного апарату, можна і в домашніх умовах. Викликати слова, фрази у малюка при затримці мовлення теж можуть батьки, приділивши більше часу і уваги заняттям. І це також класно! Молодці! Але я дуже застерігаю мам і тат, у яких вийшло, давати поради та рекомендації на широкий загал.
І ще нагадаю, що щось переробляти і виправляти набагато важче, ніж формувати. А для закріплення навичок, здобутих на логопедичних заняттях, займатися дома з донькою чи сином потрібно обов’язково! Це буде чудовим приводом для додаткового спілкування з малюком, виявлення досі невідомих якостей у себе і дитини. Вас, дорогі батьки, багато що здивує! Тому не витрачаймо час на самолікування, коли дитина кашляє, горить від температури, плаче від болю в животі, не дихає носом, не стрибає в 4 роки, спить з відкритим ротом, самостійно не жує в 3-4 роки, не розуміє звернене мовлення, не може сказати в 2.5-3 роки навіть прості слова, говорить, наче у неї каша в роті, а звертаємось до фахівців!
Можливо все, неможливе просто потребує бiльше часу.
Ден Браун
Джерело: журнал Мовенятко
Електронний логопедичний журнал “Мовенятко” заснований логостудією “Моя Мова” і пропонує читачам цікаві та пізнавальні статті, інтерв’ю фахівців, професійно причетних до порушень мовлення, безліч ігрових розвиваючих і корекційних вправ та завдань для роботи з дітьми, авторські розробки та посібники.
Comments